YOLCULUĞA HAZIR MISIN?

“Bin kilometrelik yolculuk tek bir adımla başlar.”

Lao Tzu

Hoşgeldin,

Hayallerinin yolunu izlemek için attığın bu adım için seni tebrik ederim.

Koçluk yolculuğumuzdan bahsetmek isterim. Bu yolculuk keşfetmek, farkına varmak ve tercihler yapmakla ilgili. Senin ihtiyacın doğrultusunda seçeneklerini ortaya çıkaracağın haftalık seanslar yapacağız.

Aramızda iş birliğine dayalı bir ilişki olacak. İş birliği kelimesini bilinçli kullanıyorum, çünkü bu süreçte tamamen size odaklı, hedeflerinize ulaşmanızda destek olacak bir çalışma içerisinde olacağız. İş birliğimizde sizin yaşamınızıa daha fazla güzellik kazandırmaya çalışırken, ben de yaşam amacımı gerçekleştirmenin keyfiyle, profesyonel koçluk yolculuğumda ilerleme şansı bulacağım.

koçluğa ilk adım

Ben senin cesaretlendiricin ve kolaylaştırıcınım.

Sana soru soracağım – hem de çok soru soracağım- benim niyetim senin kendi yanıtlarını bulmana, keşfetmene ve hedefin doğrultusunda hareket etmene destek olmaktır.

Seni dinleyeceğim. Tüm odağım sensin.

Yorumlamak, yargılamak, öğüt vermek gibi şeylerin koçluk seansımızda kesinlikle yeri yok.

Koçluk seansımızda konuştuğumuz her şey Uluslararası Koçluk Federasyonu’nun Etik Kuralları çerçevesinde gizli ve özel tutacağım – ICF (International Coaching Federation)

Koçluk sürecinin size sağlayacağı somut faydalar:

  • Kişisel hedeflerinize ulaşmanızda sürekli yanınızda olacağım, sizi çok iyi dinleyeceğim ve elimden gelenin fazlasını vermeye hevesli bir desteğiniz olacak.
  • Kendinize en soramadığınız ve/veya sormayı düşünmediğiniz soruları sorarak duymanızı sağlayacak.
  • Neye, neden, nasıl tepki verdiğinizi anlama yolculuğunda size yöntemler sunacak.
  • Kararlarınızı verirken seçeneklerinizi genişleterek tercih etmenize destek olacak.
  • Kararlarınızın olası sonuçlarıyla netleşmenizi, karar ve tercihlerinizde özgürleşmenizi destekleyecek.

Koçluk sürecinin bana sağlayacağı somut faydalar:

  • Koçluk becerilerimi kullanabilme ve bu konuda sizin değerli görüş ve önerileriniz alarak kendimi geliştirme olanağı bulacağım.
  • Saygı duyduğum ve önemsediğim bir kişinin yaşamına bir nebze de olsa değer katabilmenin tatmin ve onurunu yaşayacağım.
  • Tüm bunları yaparak kendi yaşam amacıma hizmet etmenin haklı keyfini süreceğim.
  • Sizin hayatınıza daha fazla keyif katabilecek bir hizmet sunabilirsem, dostlarınıza iyi bir referansla tavsiye edilme şansı bulacağım.
  • Hedeflerinize ulaşmanıza destek olacağına inandığım bu süreçten daha fazla verim sağlayabilmemiz için ‘koçluk iş birliği’nde önemli olduğuna inandığım noktalar üzerinde hemfikir olacağımızı umuyorum.

Kendini biraz da olsa tanıtan bir mail atarak yolculuğa çıkmak için somut bir adım atmaya ne dersin?

yelda@hapcozum.com