Design Thinking ve LSP

yelda erdogan lego serious play

Yani Tasarım Odaklı Düşünmek bir yetkinliktir ve ekipler bunu öğrenebilir. Karmaşık sorunlara yaratıcı çözümler üretmesine yardımcı olabilecek bu yaklaşım iş birliğini ve yenilikçi sorun çözme süreci olan LEGO Serious Play ile harika bir ikili oluşturur.

 

Tasarım Odaklı Düşünmek ve LEGO Serious Play ile entegre bir atölye de müşterinin/kullanıcının ihtiyaçlarını anlamaya ve bu ihtiyaçları karşılayan çözümler tasarlamaya odaklanılır. İnsanı ve onun gereksinimlerini merkeze alır.

Niye sizin için LEGO Serious Play ile Tasarım Odaklı Düşünme atölyesi yapalım?

Yaratıcılığı teşvik ederiz

Ekibi yaratıcı düşünmeye ve sorunlara yenilikçi çözümler bulmaya teşvik ederiz. Ekip kullanıcının ihtiyaçlarına ve deneyimlerine odaklanarak sıra dışı fikirler üretir.

İşbirliğini geliştiririz

Ekip için güvenli bir ortam kurarak onların sorunları çözmek için birlikte çalışmaya yönlendiririz. Eki üyeleri arasında verimli ve etkili iletişim kurmalarını destekleyerek iş birliğini geliştiririz.

Ekibin problem çözme becerilerini arttırırız

Ekibe problemlere farklı açılardan yaklaşmanın ve kutunun dışında düşünmenin mümkün olduğunu yaşayarak deneyimlemelerini sağlarız. Böylelikle problem çözme becerilerini geliştirmelerine rehberlik ederiz.

Ekibin Kullanıcı Deneyimini ortaya çıkarmasını sağlarız

Kullanıcının ihtiyaçlarını ve deneyimlerini “gerçekten” ortaya çıkarmaya odaklanırız. Onları anlayan bir ekip, onlar için daha kullanıcı dostu ve etkili çözümler üretir.

Basit Prototiplerle Riskleri Azaltırız

Ekibin çözümü uygulamadan önce çözümü tanımasına, riskleri belirlemesine ve azaltmasına yardımcı olabilecek öğeleri belirleyerek gerçek zamanlı test etmelerini sağlarız. Gerekirse tekrar tekrar iteratif biçimde yaparız.

İnovasyon için Harekete Geçin: Bizi Arayın

Yenilikçi ve kullanıcı merkezli çözümlere ulaşmak, sorun çözmeye odaklanmak, etkili ve işbirlikçi bir yaklaşımla olanaklıdır.

Biz bunu iki yaklaşım birden kullanarak etkisini en az 4 katına çıkarırız. Ekip birlikte daha verimli çalışabilir ve daha etkili ve kullanıcı dostu çözümler üretebilir.

LEGO Serious Play ve Tasarım Odaklı Düşünmek ekipler için en yüksek faydayı elde etmelerine faydası vardır.