Ekipçe Araştırmanın 7 Faydası

yelda erdogan ekip araştirma lego

Birlikte ve beraber, iş birliğiyle alternatif çözüm aramak ekip üyelerini karmaşık sorunlara yaratıcı ve etkili çözümler üretmek için birlikte çalışmaya teşvik eder.

Ekibin bütüncül bir bakış açısıyla mümkün ve uygulanabilir en iyi çözümü belirlemeye odaklanır. Beyin fırtınası yaparak olası çözümler ortaya çıkartılır. Çözümleri değerlendirmek için ekip üyelerinin bir arada çalışmaları olanaklı hale getirmek gerekir.

Niye sizin için LEGO Serious Play ile ekipçe araştırmayı deneyimlemeniz için bir atölye yapalım?

Yaratıcılığı teşvik ederiz

İş birliğiyle ekipçe alternatif çözüm araştırması yapmak ekip üyelerini yaratıcı düşünmeye ve karmaşık sorunlara yenilikçi çözümler bulmaya teşvik eder.

Farklı Bakış Açıları Görünür Olur

Her bir ekip üyesi masaya kendilerine özgü farklı bilgi, uzmanlık ve deneyimler getirir. Daha geniş, bütüncül ve kapsamlı bir araştırma elde edilir.

Doğru an'da doğru karar vermelerini sağlar

Farklı bakış açılarını ve uzmanlığı bir araya getirerek, iş birliğine dayalı alternatif çözüm arama, daha bilinçli ve etkili karar vermeyi destekler.

Ekip kültürünü geliştirir

Ekipçe çözüm araştrmak, ekip üyelerinin fikirlerini paylaşmakta ve çözüm bulmak için birlikte çalışmakta kendilerini rahat hissettikleri bir ekip çalışması kültürü oluşturmaya yardımcı olur.

Problem çözme becerilerini geliştirir

Ekip üyelerinin problemlere farklı açılardan yaklaşmalarını ve kutunun dışında düşünmelerini teşvik ederek problem çözme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur.

Riski azaltır

Çözümü basit prototiplerle kuran ekip çözümü uygulamadan önce riskleri belirlemesine ve azaltmasına yardımcı olabilecek öğeleri test eder. Gerekirse iteratif biçimde tekrar yapar.

Verimlilik Artar

Ekip bir bütün olarak araştırırken birbirlerinin güçlü yönlerini ve uzmanlıklarını daha iyi kavrar, ortaya çıkanları doğru kişinin sorumluluk almasını sağlayarak iş bölümünü yapar.

Her bir ekip üyesi kendi becerilerine en uygun görevler üzerinde çalışırken aynı zamanda projenin daha hızlı ve daha verimli bir şekilde tamamlanmasına vesile olur.

Faydalı Çözümler için Hemen Arayın

Ekipçe araştırmak yaratıcılığı teşvik eder, karar vermeyi geliştirir, ekip çalışmasını teşvik eder, problem çözme becerilerini geliştirir ve riski azaltır.

Ekip mümkün olan en iyi çözümü belirlemek için birlikte çalışarak problem çözme becerilerini geliştirir ve daha iyi sonuçlar elde eder.