Ellerimizle Düşünmek

Yüksek verimli ekipler elde etmek için farklı yaklaşımlar kullanılır çünkü her ekip benzersizdir ve bir ekip için işe yarayan başka bir ekip için çalışmayabilir. Bir ekibin etkinliğini etkileyebilecek, ekibin büyüklüğü, ekibin hedefleri ve ekip üyelerinin bireysel becerileri ve kişilikleri gibi çeşitli faktörler vardır.

 

Yüksek verimli ekipler elde etmek için farklı yaklaşımlar kullanıyoruz.

Niye sizin için LEGO Serious Play atölyesi yapalım:

Ekip çeşitliliği farkındalığı

Farklı becerilere, geçmişe ve bakış açısına sahip ekipler, verimliliği en üst düzeye çıkarmak için farklı yaklaşımlar gerektirebilir. Örneğin, güçlü teknik becerilere sahip kişilerden oluşan bir ekip daha yapılandırılmış bir yaklaşımdan yararlanabilirken, daha yaratıcı üyelerden oluşan bir ekip daha esnek bir yaklaşımdan yararlanabilir.

Büyük ekipler için daha özenli yaklaşımlara ihtiyacınız olabilir

Ekibin büyüklüğü, verimliliği elde etmek için kullanılan yaklaşımı da etkileyebilir. Daha küçük ekipler daha işbirlikçi ve demokratik bir yaklaşımdan yararlanabilirken, daha büyük ekipler daha yapılandırılmış ve hiyerarşik yaklaşımlar gerektirebilir.

Ekibin hedeflerine başarıyla ulaşması

Ekibin hedefleri, verimlilik elde etmek için kullanılan yaklaşımı da etkileyebilir. Açık ve iyi tanımlanmış bir hedefi olan ekipler daha yapılandırılmış bir yaklaşımdan yararlanabilirken, daha karmaşık veya belirsiz hedefleri olan ekipler daha esnek bir yaklaşım gerektirebilir.

Kişisel Karakterler

Ekip üyelerinin kişilikleri ve çalışma tarzları da verimlilik elde etmek için kullanılan yaklaşımı etkileyebilir. Kimileri daha işbirlikçi ve esnek bir ortamda gelişebilirken, diğerleri daha yapılandırılmış ve hiyerarşik bir yaklaşımı tercih edebilir.

Ekibinizin Başarısına Yatırım Yapın: Size Özel Tasarım Eğitim İçin Arayın

yüksek verimli ekipler elde etmek için farklı yaklaşımlar kullanılır çünkü her ekip benzersizdir ve bir ekip için işe yarayan başka bir ekip için çalışmayabilir. Her ekibin özel ihtiyaçlarını ve özelliklerini anlamak ve yaklaşımı verimliliği en üst düzeye çıkarmak ve ekibin hedeflerine ulaşmak için uyarlamak önemlidir.