MENTOR-KOÇLUK ÇALIŞMALARIMIZ

“Bin kilometrelik yolculuk tek bir adımla başlar.”

Lao Tzu

Hoşgeldin,

Kişisel ve takım seviyesinde mentor-koçluk uygulamaları ve benzersiz atölye çalışmalarıyla gelişim, dönüşüm ve vizyon oluşturma ve bu yolu izlemene destek oluyorum. 

Mentör-Koçluk çalışması nasıl bir şey, sana bundan bahsetmek isterim. Bu potansiyelini keşfetmek, fark etmek,  seçenekleri ortaya çıkarmak ve tercihler yapmakla ilgili. İhtiyacın doğrultusunda çalışmaların içeriğini belirleyeceğiz. 

Dünyaya hangi pencereden baktığını, değişim ihtiyacını belirleyip hatta bunu simüle ederek, küçük deneyler yapacağız.

Dilersen, izin verirsen örnek vakaları seninle paylaşacağım. Mentörlük tarafı da burası.

Aramızda iş birliğine dayalı bir ilişki olacak. İş birliği kelimesini bilinçli kullanıyorum, çünkü bu süreçte tamamen size odaklı, hedeflerinize ulaşmanızda destek olacak bir çalışma içerisinde olacağız. İş birliğimizde sizin yaşamınızıa daha fazla güzellik kazandırmaya çalışırken, ben de yaşam amacımı gerçekleştirmenin keyfiyle, profesyonel mentor-koçluk yolculuğumda ilerleme şansı bulacağım.

 

koçluğa ilk adım

Ben senin cesaretlendiricin ve kolaylaştırıcınım.

Soru soracağım – hem de çok soru soracağım- benim niyetim senin kendi yanıtlarını bulmana, keşfetmene ve hedefin doğrultusunda hareket etmene destek olmaktır.

Dinleyeceğim. Tüm odağım sensin, sizsiniz.

Yorumlamak, yargılamak, öğüt vermek gibi şeylere asla yer yok.

Atölye çalışmamızda, buluşmalarımızda yani ne zaman ve nasıl bir araya geldiysek, konuştuğumuz her şey Uluslararası Koçluk Federasyonu’nun Etik Kuralları çerçevesinde gizli ve özel tutacağım – ICF (International Coaching Federation)

Mentör-Koçluk sürecinin size sağlayacağı somut faydalar:

  • Hedeflerinize ulaşmanızda sürekli yanınızda olacağım, sizi çok iyi dinleyeceğim ve elimden gelenin fazlasını vermeye hevesli bir desteğiniz olacak.
  • Kendinize en soramadığınız ve/veya sormayı düşünmediğiniz soruları sorarak duymanızı sağlayacak.
  • Neye, neden, nasıl tepki verdiğinizi anlama yolculuğunda size yöntemler sunacak.
  • Kararlarınızı verirken seçeneklerinizi genişleterek tercih etmenize destek olacak.
  • Kararlarınızın olası sonuçlarıyla netleşmenizi, karar ve tercihlerinizde özgürleşmenizi destekleyecek.

Mentor-Koçluk sürecinin bana sağlayacağı somut faydalar:

  • Becerilerimi kullanabilme ve bu konuda sizin değerli görüş ve önerileriniz alarak kendimi geliştirme olanağı bulacağım.
  • Saygı duyduğum ve önemsediğim bir kişinin yaşamına bir nebze de olsa değer katabilmenin tatmin ve onurunu yaşayacağım.
  • Tüm bunları yaparak kendi yaşam amacıma hizmet etmenin haklı keyfini süreceğim.
  • Sizin hayatınıza daha fazla keyif katabilecek bir hizmet sunabilirsem, dostlarınıza iyi bir referansla tavsiye edilme şansı bulacağım.
  • Hedeflerinize ulaşmanıza destek olacağına inandığım bu süreçten daha fazla verim sağlayabilmemiz için ‘iş birliği’nde önemli olduğuna inandığım noktalar üzerinde hemfikir olacağımızı umuyorum.

Kendini az da olsa tanıtan bir mail atarsan başlayabiliriz:, ne dersin?

yelda.erdogan@gmail.com